fbpx

Bezpieczeństwo w Singapurze. Czy tu w ogóle są przestępcy?

0 komentarzy Lokalizacja: 2 minut czytania 289 wyświetleń
Ostatnia aktualizacja
Singapur plasuje się na 5 miejscu w rankingu najbezpieczniejszych krajów według zestawienia safearound.com, wyprzedzając chociażby takie kraje jak: Szwajcaria, Katar czy Japonia. W skali od 0 do 100, gdzie 0 – kraj ekstremalnie niebezpieczny, 100 – kraj bardzo bezpieczny, bezpieczeństwo w Singapurze zostało ocenione na 90,3.

☮️ Singapur to najbezpieczniejszy kraj w Azji. Przestępstwa przeciw turystom praktycznie się nie zdarzają, a surowe prawo i jego skrupulatne egzekwowanie odstrasza potencjalnych napastników.
Najczęstszym problemem są tu drobni oszuści oraz kradzieże, czyli tzw. kieszonkowcy. W miejscach turystycznych, komunikacji miejskiej oraz na lotnisku ten problem nie występuje.

Pomimo to, w Singapurze powszechnie znane są oszustwa… wynajmu nieruchomości. Poruszając się po mieście, niejednokrotnie możemy natrafić na oferty wynajmu domów czy mieszkań, dodatkowo wiele z nich oferuje swoje usługi w internecie.

Dzielnice Singapuru i ich bezpieczeństwo

Little India i Arab Street

👳 Jedna z najbardziej kolorowych i bezpiecznych dzielnic Singapuru. Uroku dodaje przepiękna ulica Haji Jane a całość dopełnia unoszący się wszędzie zapach shishy, kawy oraz jedzenia. Przepiękne miejsce do odwiedzenia zarówno w dzień jak i wieczorem.

IMG_2155
IMG_2125
OPEN GALLERY

Downtown i Marina Bay

🛳️ Najczęściej odwiedzane miejsca, ze względu na piękną architekturę oraz symbol Singapuru. Pomimo ogromnej ilości turystów, jest to bardzo bezpieczna (i bogata) dzielnica.

20191011093126_IMG_0395
20191011093313_IMG_0396
IMG_0393
IMG_0394
Otwórz galerię

Chinatown

🇨🇳 Świetne miejsce słynące z taniego jedzenia i pamiątek. W tym miejscu powinniśmy skupić się i uważać na możliwych kieszonkowców. W chińskiej dzielnicy Singapuru panuje spory ruch. Niskie ceny hoteli oraz wiele hosteli przyciąga bardzo wielu turystów.

IMG_1826
IMG_1828
IMG_1831
Otwórz galerię

Geylang

🍈 Dobre miejsce by tanio zjeść i spróbować durianów. Ze względu na tłok oraz nie do końca jasne zasady obowiązujące w tym miejscu, omijaliśmy je szerokim łukiem. Jedna z niewielu dzielnic oznaczona „czerwoną flagą”.

Orchard Road

🛍️ Bardzo tłoczna ulica z wieloma sklepami oraz turystami.

Bezpieczeństwo w Singapurze w praktyce?

📢 W Singapurze można czuć się swobodnie zarówno w dzień, jak i w nocy. Z samego rana widzimy wiele osób biegających ulicami miasta. Singapurczycy prowadzą bardzo aktywny i zdrowy styl życia. Po południu spotykamy coraz więcej turystów oraz liczne wycieczki przy wielu atrakcjach turystycznych. Wieczorem, gdy temperatura powietrza spadnie, a miasto zostanie pięknie oświetlone, rozpocznie się życie nocne w Singapurze.

Pozdrawiamy
signature

Zapisz się do newslettera i otrzymuj wpisy, poradniki i ebooki na maila!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Brak komentarzy.

Poprzednie
Metro w Singapurze
Bezpieczeństwo w Singapurze. Czy tu w ogóle są przestępcy?