fbpx

Hotel Atlantis i The Palm. Jak się tutaj dostać i ile to kosztuje?

0 komentarzy Lokalizacja: 2 minut czytania 691 wyświetleń
Ostatnia aktualizacja
Dubaj i projekt sztucznych wysp w kształcie palmy fascynował nas od lat. W skład nich wchodzą trzy: Palma Deirah, Palma Jumeirah oraz Palma Jebel Ali. Najpopularniejszą z nich zdecydowanie jest ta druga. Dlaczego? To właśnie na niej znajduje się Atlantis Hotel oraz kompleks luksusowych budynków mieszkalnych, ekskluzywnych sklepów czy restauracji.

Palma Jumeirah

🌴 Jej budowa zakończyła się w 2009 roku i trwała 8 lat. Palma Jumeirah została usypywana jako pierwsza. Ma ponad 5 km długości, a kursująca po niej kolej jednoszynowa była pierwszą na bliskim wschodzie.

Monorail na sztucznej wyspie The Palm w Dubaju
Monorail na sztucznej wyspie The Palm w Dubaju
Otwórz galerię

Hotel Atlantis

🏨 Prawdopodobnie najbardziej rozpoznawany punkt na wyspie. Przez wielu uważany za najbardziej luksusowy hotel świata. Atlantis posiada własne akwarium, park wodny, mnóstwo restauracji (m.in. Gordona Ramseya) oraz prywatne plaże a jego powierzchnia jest tak duża, że w recepcji otrzymuje się jego mapę.

Dojazd

Metro

🚇 Podróż rozpoczęliśmy zieloną linią ze stacji metra Palm Deira. Na stacji Burjuman przesiedliśmy się do linii czerwonej i kontynuowaliśmy podróż do stacji Damac Properties. Następnie przesiedliśmy się do tramwaju.

Tramwaj

🚊 Przystanek tramwajowy znajduje po drugiej stronie ulicy a okolica jest bardzo dobrze opisana. Z przystanku Dubai Marina 2 jedziemy prosto do przystanku Palm Jumeirah 1. W następnej kolejności musimy skorzystać z Monorail.

Przystanek Palm Jumeirah
Przystanek Palm Jumeirah
Otwórz galerię

Monorail

🚋 To jednoszynowa kolej, która przebiega przez środek palmy. Dojście z przystanku tramwajowego na stację kolei zajmuje trochę więcej czasu niż z metra na tramwaj, lecz po raz kolejny nie powinno być z tym problemu. Droga przebiega przez parking, lecz wszędzie są znaki informujące.

By podziwiać widoki, wsiadając do kolei koniecznie wejdźcie do pierwszego wagonu! 🙂

Monorail, podobnie jak dubajskie metro jest w pełni autnomiczne i zautomatyzowane. Czas przejazdu do hotelu Atlantis zajmuje około 20 minut. Dzięki widokom za oknem czas mija bardzo szybko, niestety.

The Palm Monorail
The Palm Monorail
Monorail
Otwórz galerię

Koszt

💰 By dostać się na palmę musimy jedynie zakupić bilet na kolej. Bilet w dwie strony z pierwszego do ostatniego przystanku (Hotel Atlantis) kosztuje 30 AED. Płatne tylko i wyłącznie gotówką.

Lokalizacja

https://en.wikipedia.org/wiki/Palm_Jumeirah
Pozdrawiamy
signature

Zapisz się do newslettera i otrzymuj wpisy, poradniki i ebooki na maila!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Brak komentarzy.

Poprzednie
Plaże w Dubaju
Hotel Atlantis i The Palm. Jak się tutaj dostać i ile to kosztuje?