fbpx

Metro w Singapurze

0 komentarzy Lokalizacja: 2 minut czytania 167 wyświetleń
Ostatnia aktualizacja
Singapur słynie ze świetnego metra (MRT – Mass Rapid Trans, LRT – Light Rail Transit), dzięki któremu dojedziecie praktycznie wszędzie. Przy kilkudniowej wizycie najlepiej jest zaopatrzyć się w przedpłaconą (prepaid) kartę EZ-LINK lub Nets FlashPay, które kupicie w każdym automacie służącym do tego lub sklepach typu 7-eleven. Kupując kartę za 12 SGD do wykorzystania dostajemy tylko 7 SGD. Środki z karty nie podlegają zwrotowi, a niewykorzystaną kwotę można przeznaczyć na zakupy.

Mapa metra

ℹ️ Osobny artykuł: Poruszanie się po Singapurze, czyli metrem i autobusem dojedziesz wszędzie

Dlaczego uwielbiamy metro w Singapurze?

  • Jest bardzo czyste
  • Można korzystać z (ładnych) kart przedpłaconych
  • Jest doskonale zorganizowane i oznakowane
IMG_1957
IMG_1978
Otwórz galerię

Bilety i karty

🎫 Kupno biletu to czysta przyjemność. Na dużym ekranie wyświetla się nam pełna mapa metra wraz ze wszystkim stacjami, naciskamy na nazwę stacji do której chcemy jechać i poznajemy cenę biletu.

Jeśli zależy nam na częstym przemieszczaniu się, o wiele lepiej jest zakupić przedpłacone karty EZ-Link lub NETS FlashPay. My wybraliśmy te drugie, płacąc 12 SGD, z czego do wykorzystania mieliśmy 7 SGD.

Karty są sporą oszczędnością w porównaniu do pojedynczych biletów. Pomimo aż pięciu dolarów różnicy, przejazd na trasie kosztował nas zaledwie 0,83 SGD w porównaniu do 1,60 SGD w przypadku biletu papierowego. Dodatkowo, możecie nimi płacić w sklepach 7-eleven za produkty. Środki pozostałe na karcie nie podlegają zwrotowi. Kart można używać również w autobusach, odbijając ją przy wejściu i wyjściu.

Singapore Tourist Pass

🎟️ Alternatywą dla kart przedpłaconych jest zakup Singapore Tourist Pass. Karta upoważnia nas do nielimitowanych przejazdów i można ją kupić w TransitLink Ticket Office i na wybranych stacjach MRT. Miejsca, w których można kupić karty sprawdzicie tutaj. Ponadto, dzięki karcie możemy uzyskać zniżki na wybrane atrakcje.

Uwaga! Pierwszy dzień użytkowania karty STP (Singapore Tourist Pass) liczony jest od godziny jej użycia do 23:59 tego samego dnia. Metro w Singapurze oraz autobusy honorują STP.

Pozdrawiamy
signature

Zapisz się do newslettera i otrzymuj wpisy, poradniki i ebooki na maila!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Brak komentarzy.

Poprzednie
Komunikacja miejska w Pradze
Metro w Singapurze