Cześć, tutaj Agata i Rafał! 👋
Niezmiernie się cieszymy, że zajrzeliście na naszego bloga i mamy nadzieję, że dołączycie do grona naszych stałych czytelników.
Chcielibyśmy Wam pokrótce opowiedzieć o tym, dlaczego założyliśmy tego bloga, kim jesteśmy i czym się zajmujemy, a także dlaczego warto czytać nasze artykuły.

Dlaczego założyliśmy bloga?
O tym, aby założyć blog podróżniczy zaczęliśmy myśleć przed naszą pierwszą większą podróżą – do Singapuru oraz na wyspę Phuket.
Chcieliśmy inspirować innych do podróżowania, pokazywać jak wygląda świat i dzielić się wskazówkami oraz przydatnymi informacjami.
Z perspektywy czasu uważamy, że to była dobra decyzja. Pisanie artykułów na blogu, mimo, że często pochłania mnóstwo czasu i wymaga sporej pracy, sprawia nam dużo radości.

Jak podróżujemy?
Staramy się podróżować budżetowo, ale nie jesteśmy typowymi backpackersami. Nie śpimy w pokojach wieloosobowych, nie korzystamy (przynajmniej na razie) z couchsurfingu, ale wybieramy jak najtańsze miejsca noclegowe, biorąc pod uwagę trzy czynniki – cena, lokalizacja oraz wyposażenie pokoju (prywatna łazienka, lodówka, okno itp).
Gdy podróżujemy w dane miejsce, zawsze chcemy zobaczyć jak najwięcej się da. Często się przemieszczamy, a co za tym idzie, czasem musimy wybrać droższy środek transportu, aby zaoszczędzić na czasie.

O czym piszemy?
O wszystkim, co ma związek z podróżami. Znajdziecie u nas poradniki dotyczące miejsc wartych zobaczenia, restauracji, w których można dobrze i tanio zjeść, a także sporo informacji o komunikacji i sposobach przemieszczania się w podróży.
Zawsze staramy się pisać nasze artykuły jak najbardziej praktycznie, dzieląc się z wami konkretami – nazwami restauracji, cenami w danych miejscach, czy też dobrymi lokalizacjami do zdjęć.
Piszemy szczerze, nie polecamy wam miejsc, które nie przypadły nam do gustu, tylko dlatego, żeby mieć o czym pisać.

Nasz ulubiony kraj?
Zdecydowanie Singapur 🇸🇬
Pokochaliśmy ten kraj tak bardzo, że w ciągu roku odwiedziliśmy go aż dwa razy, a w przyszłości planujemy wybrać się tam ponownie.
Pozytywnie zaskoczyło nas dosłownie wszystko – komunikacja, jedzenie, czystość i bezpieczeństwo, a także wszystkie atrakcje.
Wychwalamy Singapur przy każdej możliwej okazji i jak na razie (według nas 😊) żaden kraj nie dorównuje mu pod względem całokształtu.